Strukturalna kolekcja PAINTING już w sprzedaży!

wrz06

Strukturalna kolekcja PAINTING już w sprzedaży!

Prestiżowa kolekcja strukturalnych grafik 3D to propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają sztukę i pragną się nią otaczać, a przy tym dbają o bezpieczeństwo swojego urządzenia.

 

 

Prestiżowa kolekcja zawdzięcza swoją nazwę dzięki efektowi jaki daje wielowarstwowe i strukturalne naniesienie grafik techniką oleografii. Daje to wyjątkowy efekt 3D i sprawia, że pokrowiec prezentuje się niezwykle efektownie. Wśród wielu wzorów odnaleźć można repliki najbardziej rozpoznawanych płócien, takich malarzy jak: Vincent Van Gogh, Claude Monet czy Aleksander Gierymski.

Oto kilka ciekawostek dotyczących oleodruków, dostępnych w naszej ofercie:

Sądzę, że wszyscy wiedzą, co myśleć o obrazach Vincenta van Gogha. Obok samych obrazów eksponowanych w najbardziej prestiżowych galeriach i muzeach świata, nie sposób przejść obojętnie. Są absolutnie zachwycające, zwłaszcza w sąsiedztwie prac uznawanych za arcydzieła.

 

 

 „Gwiaździsta noc” – obraz olejny Vincenta van Gogha namalowany w czerwcu 1889 roku podczas pobytu artysty w miejscowości Saint-Rémy. Obraz ten, jako jedno z nielicznych dzieł Van Gogha, nie został namalowany z natury, ale całkowicie z pamięci i dzięki wyobraźni autora. Jest jednym z najsłynniejszych jego dzieł. Od 1941 roku obraz jest częścią stałej kolekcji Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

 

 

 

 „Słoneczniki” – to seria obrazów namalowanych przez Vincenta van Gogha, zawierających motyw słoneczników. Powstało ogółem 11 obrazów: 4 podczas pobytu w Paryżu i 7 w Arles. Kwiaty słonecznika mają tu podwójne znaczenie: stanowią one kwintesencję letniej Prowansji symbolizując słońce, które van Gogh z kolei rozumiał jako symbol życia (co również ukazane jest w innych jego pracach) – bujnego, szczęśliwego życia, jakie wtedy prowadził na południu Francji. Najdroższy ze „Słoneczników” to obraz „Martwa natura: wazon z piętnastoma słonecznikami”, który został sprzedany w 1987 roku za 40 mln dolarów prywatnemu kolekcjonerowi z Japonii, z kraju, w którym doceniano umiłowanie przez van Gogha sztuki japońskiej.

 

 

 

„Taras kawiarni w nocy”–  artysta namalował ten obraz w najszczęśliwszym dla siebie czasie, we wrześniu 1888 podczas pobytu w miejscowości Arles. Z listów pisanych do brata Theo wiemy, że tworzył z natury przez kilka wieczorów.

 

 

 

 

Oskar Claude Monet, bo tak brzmi pełne nazwisko tego francuskiego malarza, urodził się 14 listopada 1840 roku w Paryżu. Był jednym z twórców i czołowych przedstawicieli impresjonizmu. Kiedy miał pięć lat wraz z rodzicami przeprowadził się do Hawru – miejscowości w regionie Normandia, gdzie rozpoczął swoją twórczość artystyczną. Wkrótce udał się do Paryża, aby zgłębiać swoją wiedzę i technikę malarską w Académie Suisse, gdzie poznał m.in. Camille Pissarro – francuskiego malarza impresjonistycznego i neoimpresjonistycznego pochodzenia żydowskiego. Podczas swego życia artysta podróżował po różnych regionach Francji, gdzie powstawały jego najsłynniejsze prace, a także odwiedził Holandię i Anglię. Od roku 1883 zamieszkał w Giverny, gdzie tworzył aż do śmierci, czyli do 1926 roku.

 

„Impresja, wschód słońca” (Impression, soleil levant) – to obraz namalowany przez Claude’a Moneta, od tytułu którego nazwano kierunek w malarstwie – impresjonizm. Datowany na 1872 rok. Obecnie znajduje się w Musée Marmottan w Paryżu. Został wystawiony w 1874 roku podczas wystawy w Atelier Nadara. Krytyk Louis Leroy użył tytułu obrazu Moneta w swojej nieprzychylnej recenzji i nazwał wystawę „Wystawa Impresjonistów”, nazywając w ten sposób nowy kierunek w sztuce.

 

 

 

 

 

Obok Vincenta Van Gogha czy Claude’a Moneta na uwagę zasługuje twórczość Aleksandra Gierymskiego. Ten przedstawiciel polskiego realizmu, prekursor polskiego impresjonizmu swoją twórczość rozpoczął od prac namalowanych w Rzymie, aby po około roku powrócić do Polski i pokazać swoje dzieła w Zachęcie. Gierymski ponownie wyjechał do Włoch gdzie pracował nad doskonaleniem swojego warsztatu artystycznego. Najświetniejszy okres twórczości Aleksandra Gierymskiego przypadł na lata 1879–1888, które artysta spędził w Warszawie. W okresie tym związał się z grupą młodych literatów i malarzy spod znaku pozytywizmu.

„Żydówka z pomarańczami” (Pomarańczarka, Przekupka z pomarańczami) to dzieło powstało w latach 1880–1881 podczas pobytu artysty w Warszawie. W tym czasie powstał cykl realistycznych scen rodzajowych, przedstawiających życie żydowskich mieszkańców Powiśla i innych ubogich dzielnic. Obraz został zrabowany podczas II wojny światowej przez okupanta niemieckiego i odzyskany w 2011.

 

 

 

 

 

  

Oprócz oleodruków znanych na całym świecie dzieł, kolekcja zawiera wiele innych, dokładnie wykonanych interesujących grafik. Efekt wizualny dopełniają starannie wykonane boki pokrowca oraz dokładnie wkomponowane wszystkie niezbędne otwory funkcyjne. Etui jest niezwykle lekkie, a wzornictwo interesujące i nieprzytłaczające. Całość prezentuje się niezwykle kunsztownie. Ilość i rodzaj wzorów do wyboru sprawia, że każdy może znaleźć odpowiednie etui na swój smartfon.

 Kolekcja tych niezwykłych etiu dostępna jest w naszym sklepie → tutaj

 

 

 

wrz  06
widget image Odwiedź nas na